
София празнува с Giro d’Italia: Софияплан показва визията за „Зелен ринг – София“ и по-зелен град за хората
От 8 до 10 май София диша с ритъма на Джиро Д’Италия и е една голяма сцена на спорт, музика и културни прояви. Софияплан допълва проявите на Столична община и участва с малка изложба в Sofia Giro Park за напредъка в работата ни по осъществяване на зелената мечта за безопасна среда за пешеходно и велосипедно придвижване на големи разстояния из града – линеен парк „Зелен ринг София“ . Таблата ни са на площада пред храм-паметник „Александър Невски“, в общо пространство с шатрите на Центъра за градска мобилност, с които сътрудничим и по проект LIFE-SIP CLIMA-SUMP. Работим с всички структури на Столична община, обединени в усилието за създаване на градска среда за климатично неутрално и устойчиво на климатичните промени общество. Как? Чрез по-добро планиране за повече природа града, повече място за движение „на собствен ход“ – за повече хора в добро здраве, по-устойчив градски транспорт, по-малко въглеродни емисии, повече позитивно ангажирани и свързани помежду си граждани, по-здраво общество!
Включете се в този празник на София, вдъхновен от духа на спорта и здравето! При таблата на изложбата и през каналите ни за комуникация с удоволствие ще обсъдим с вас идеите си и ще вземем вашите, за да станат проектите и бъдещето общи и хубави!